Розвиток дитини в 3 рокиУ три роки дитина вже вимагає більше спілкування. Він навчився добре говорити і ставить багато запитань. Саме цей вік називають віком «чомучок». Трирічний малюк знає, як називаються багато предметів, завдяки чому його мова все більше ускладнюється.

Діти в 3 роки починають усвідомлювати своє «я» і сприймати себе як особистість. Ця особливість розвитку призводить до так званого «кризі трьох років». Часті вередування й невдоволення малюка викликані не його шкідливістю або негативної спадковістю, а природного необхідністю проявити своє «я», зміцнити відчуття власної значущості і сили волі. Це важливий для становлення особистості дитини життєвий етап, подолати який допоможуть терпіння, розуміння і любов батьків.

У цьому віці діти дуже рухливі, вони стрибають з невеликої висоти, бігають, ловлять м’яч, скачуються з гірки, лазять по драбинках і т.п. У трирічної дитини удосконалюється дрібна моторика, рухи рук ускладнюються, що дозволяє йому самостійно користуватися столовими приборами, акуратно їсти, застібати гудзики, малювати олівцем.

Діти трьох років все частіше використовують складні речення в своїй промові. Вони можуть вимовляти фрази з 5-6 слів з прикметниками і прислівниками. Дитина цього віку супроводжує промовою всі дії та ігрові ситуації. Часто в оточуючих виникає враження, що він ні на секунду не замовкає. Але ні батькам, ні вихователям не можна зупиняти цей мовний потік, тому що діти таким чином несвідомо тренують мовну функцію, збагачують словниковий запас.

Повноцінний розвиток дитини трьох років здійснюється в ході гри ; — основного виду діяльності в цьому віці. Тепер діти можуть грати не тільки з предметами, які вони бачать, а й за попередньою задумом, підбираючи відповідні іграшки. В кінці третього року улюбленою грою дитини стає рольова гра. Він приймає будь-яку роль, зображуючи вихователя з дитячого саду, маму чи тата, і точно копіює жести, позу, міміку і мову. Тому при дітях потрібно ретельно контролювати свою поведінку, свої жести, слова і т.п. Адже дитина — це дзеркало дорослих.

Tagged with:
 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × четыре =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>